Vinç Uzaktan Kumanda

Vinç Uzaktan Kumandaları

Ürün Genel Bakış

Vinç uzaktan kumanda sistemleri

Vinç uzaktan kumanda, kablolu kumanda sistemlerinin sınırlı kullanıma alternatif olarak 100 metre ’ye kadar mesafede hareket serbestliği kullanım avantajı ve düşük maliyetli çözümler sunar.

Zor koşullara dayanabilen kablosuz vinç kumandaları, ceraskallar, tavan vinci, mobil vinçler, manlift  ve diğer endüstriyel uygulamalar için idealdir.Kurulumu gayet basit olup kutu içeriğinde şema mevcuttur.

İş güvenliğine uygun olan bu sistemler, ergonomik ve hafif olacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm uygulama ihtiyaçlarınızı karşılamak için 2 ,4,6 hareket ve 8 hareket seçenekleri mevcuttur.

 Vinç ve caraskal uygulamalarında;

2 Hareket Vinç Uzaktan Kumanda

 

Start stop +2 buton + Acil Stoplu 2 Hareket vinç uzaktan kumandaları sadece aşağı ve yukarı ,

Genellikle sabit sistem sadece aşağı ve yukarı çalışan yük asansörleri ve yük vinci gibi yerlere uygundu

 

 

 

 

 

 


4 Hareket Vinç Uzaktan KumandaStart stop +4 buton + Acil Stoplu  4 hareket vinç uzaktan kumandaları  aşağı,yukarı,ileri ve geri,

Monoray vinçlerin olduğu yani tek bir profil ray  üzerinde hareket eden sistemlere uygundur.

 

 

 

 

 

 

 


6 Hareket Vinç Uzaktan KumandaStart stop +6 buton + Acil Stoplu  6 hareket vinç uzaktan kumandaları hareketler aşağı, yukarı,ileri,geri ve köprü ileri geri ,

Tüm köprülü gezer vinçler, portal vinçler için uygundudur.

 

 

 

 

 

 

 


8 Hareket Vinç Uzaktan KumandaStart stop +8 buton + Acil Stoplu  8 hareket vinç uzaktan kumandaları hareketler aşağı, yukarı,ileri,geri ve köprü ileri geri ve yardımcı kanca aşağı-yukarı

Aynı köprü üzerinde çift kedi olan yerler için uygundur.

 

 

 

 

 

 

 


Performans

Vinç Kumandaları her türlü uygulamaya özel ve  uyacak şekilde 24'den fazla programlanabilir işlevle donatılmıştır. PLC ile uygulanabilir şekilde üretim yapılabilir.
Kauçuk gövde altı, koruyucu kapaklar, kemere bağlanma gibi ek koruma ve esnekliği sağlamak için ekstra aksesuarları vardır.Ayrıca şarj edilebilir pilleri sayesinde kapak sökme-takma derdi yoktur.


Güvenlik

Butonlar standartlara uygun kontaklara sahiptir ve yüksek basma sayısı için derecelendirilmiştir. Kumandalar eldiven giyerken hassas basma sağlar. Muhafazalar, endüstriyel dayanıklı plastik ve fiberglas kompozit malzemelerden yapılmıştır. Ayrıca standart olarak operatör hatalarını önlemek ve ekstra güvenlik amaçlı olarak aynı anda iki butona basmayı engelleyen mekanik kilitler vardır. Acil stoplar standart mevcuttur.

 

Kumandalarımızın Genel Özellikleri

  1. Frekans 433 MHz ve 47 kanaldır.
  2. Su sızdırmazlık özelliği mevcuttur.
  3. Açık alan da mesafesi 100 metredir.
  4. Vericide 1 adet 3.7 V 2500/mAh şarj edilebilir lityum pil bloğu mevcuttur.
  5. Lityum pil şarjı bittiğinde yedek pil takılabilir ve ayrıca 220 V harici cihaz ile şarj edilebilir.
  6. Alıcı modül üzerinde korna siren çıkışı için röle mevuttur.
  7. Kumanda üzerindeki ekrandan şarj, pil durumu yön hareketleri ve cihaz ID görülebilir.
  8. Cihazın yanında yedek pil mevcuttur.
  9. Ağır sanayi kullanım koşullarına uygundur.

Ayrıca ihtiyacınıza uygun çözümler, size özel avantajlı fiyatlarımızı almak için İLETİŞİM bölümünden bizler ile irtibata geçebilirsiniz.